Näytä yksittäinen viesti
  #13  
Vanha 12.03.2008, 15:20
JanneBlomgren JanneBlomgren on kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 13.01.03
Sijainti: Sipoo
Viestit: 995
Perusasetus

Yleisin välitys varmaan ollut 4.10 FF 14-pulttisessa. 4.56 ja 4.88 on kyllä tehty ja 5.13 on saatavana.

Just eilen tossa pihalla kaverin kanssa mittailtiin lavapituutta. Jos oikein muistan niin hytin taka seinästä akselille on matkaa noin 225,5cm ja rungon takaylityshän ei ole läheskään yhtä paljon mutta voihan lavan tehdä pidemmäksi.

En ole paperihommiin perehtynyt mutta kyllä veikkaan että helpoimmalla pääsee kun lähtee liikkeelle valmiista tarpeeksi pitkästä rungosta.

Ja kannattaa muuten olla 1981 tai vanhemman paperit koska sellaiseen saa itse tehdä lavan ilman mitään luujuuslaskelmia.

Saattaisin ehkä luopua omastani, 1981 K30 CrewCabin hiekkapuhallettu ja maalattu runko akseleineen jakolaatikoineen kardaaneineen.

_________________________________

Hondamies

Suomen ainoa ja paras fullsize Hi-lux!

Kyllä jenkki on jees!

"Idioottivarmalla" aliarvioidaan idiootteja
Vastaa lainaten