Viestiketju: Suomi on menetetty
Näytä yksittäinen viesti
  #15  
Vanha 24.01.2008, 02:41
piippu piippu ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 31.05.05
Sijainti: Härmä & Jokioinen
Viestit: 316
Perusasetus

No nyt täällä puhutaan asiaa <img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle> Vaikka en olekaan rasisti, niin mutamiehen kommentti osui harvinaisen oikeaan !

Tiedän kyllä muutaman ihan kelvollisen "pakolaisen" jotka tekevät töitä, ottavat Suomalaiset huomioon-&gt; käyttäytyy maan tavalla ja ennenkaikkea osaavat Suomea! Mutta sitten tämä surkea pohjasakka jota on suurinosa.....P*rkele kun ei niille saada mitään...ja lisää vaan lykkää, jos ruotsiin ei enää oteta, niin tänne vaan p*rkele <img src=icon_smile_angry.gif border=0 align=middle> Sitten tosiaan näiden asioista päättää joku 90vuotias vanhapiika joka katsoo vieläkin jokailta nalle luppakorvaa nukahtaakseen, eikä ole käynyt ulkona klo.17 jälkeen...... ikinä -&gt; "ei hellanlettas tämä mustafa ole mikään paha poika, joskus vaan silläkin on rankkaa olla kaukana kotoa. Sille pitää ostaa oma auto, sitä se vaan on!" kommenttia sitten siihen kun tuikkas suomalaisen hengiltä tai raiskas jonkun viattoman Suomalaisen lapsen.

Mutta mielestäni suuri syy on myös meillä Suomalaisilla, kun tämä meidän tyyli käsitellä asioita on se muutaman kaverin ryyppyrinki saunantakana jossa asiat puidaan, mutta ei saada sanotuksi ihmisten ilmoilla-&gt; vrt. keski-eurooppalaisiin, siellä on vähintään mielenosoitus pienimmästäkin epäkohdasta. On se kumma jos ei ala eduskunnassakin ajatusmalli muuttua jos koko suomen kansa yht´aikaa sitä vaatii-&gt; pannaanko koko kansakunta häkkiin? Vielä kun joku tekis oikean ja kaunistelemattoman tutkimuksen aiheesta ulkomaalainen vs. kotimainen rikoksentekijä, niin saatais nämä viimeaikoina otsikoissa loistaneet "suomalainen väkivaltaista kansaa" korjattua tyyliin "ulkolaiset väkivaltaista kansaa suomessa"


Jotain pakotteita noille olisi jokatapauksessa tultava, muuten karkaa käsistä koko touhu-&gt; esim. yksikin rike ja paluu lähtökuoppaan! Tämä olisi tehtävä selväksi jo ennenkuin ovat molemmilla jaloilla maassa....vois vielä pyörtää <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

Vastaa lainaten