Viestiketju: Mitään kuopiossa?
Näytä yksittäinen viesti
  #211  
Vanha 09.01.2008, 21:27
TeeVee TeeVee ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 06.02.06
Sijainti: Kuopio, .
Viestit: 122
Perusasetus

Kävin tänään metsänhoitajan pakeilla:

* Paras ratkaisu runkoreitille kulkisi olemassa olevaa kärrypolkua pitkin.
* Ensisijainen kulku reitille kaatopaikan tieltä.
* Lohjalta pitää kysyä suostumus heidän kaupungilta vuokraamaansa alueen käyttöön. Ts. kärrypolun käyttö Hepomäen rinteellä.
* Runkoreitiltä voidaan tehdä haasteellisempia reittejä, periaate sama kuin Korvaharjussa, ettei ajeta ihan missä tahansa.
* Puita ei lähdettäis mielellään kaatamaan, se ei ole kivaa kenellekään.
* Kun Lohjan keissi selviää, lupaa pitää hakea metsänhoitajalta yhdistyksen nimissä, jolloin alueen käyttöoikeus heltiää virallisesti.


Mitä seuraavaksi?

- Joku sanoi tuntevansa Lohja-Rudukselta jonkun tms. Voisko se joku lähteä ajamaan sitä asiaa? Eli kyse on Hepomäen kaakkoisrinteestä. Lohjalta yhteys metsänhoitajaan, jos alkaa olla vaikeaa. Näin oli puhe.

- Tämän jälkeen voisi olla palaverin paikka, missä koottaisiin jengi kasaan ja selvitettäisiin tuo yhdistyshomma. Vai riittikö se UA:n jäsenyys?

Kaiken kaikkiaan metsänhoitaja oli yllättävän positiivisella asenteella tätä kummallista harrastusta kohtaan <img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>

Vastaa lainaten