Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 07.12.2007, 01:37
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.446
Perusasetus

Toi on kyllä komia peli tuo ZJ, ei siitä mihkään pääse. Siinä mielessä antoisampi rakennuskohde kuin XJ että takanakin on vieterit ...no toisaalta, mukavasti tuo XJ:kin elää OME:n lehdillä ja ihan mukavasti kulkeekin.


Tuo kun tosiaan taitaa ihan offiautona olla niin revi ihmeessä sisämatot pois, noiden amerikanihmeiden peltejä kun tuli omassa tarkasteltua niin tuli vain todettua että ruostuu ja äkkiä. Taisi mulla mennä melkein puolitoiasta neliötä peltiä pohjaan, nelisen metriä 50x3mm lattaa helmakotelon "kulmapaloiksi" (ts. se kotelon päällinen), 150 x 40mm x 5mm palkkia kolmisen metriä varsinaisiksi koteloiksi ja sitä rataa <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>


Jos meinaat pitkiä tukivarsia hommata ihan tehdastekoisena tuolta uudelta mantereelta, voin vahvasti suositella T&T Customs nimistä firmaa <img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle> Halvemmallakin voi jostain löytyä, mutta laatu on sitten mitä on.. Rubicon Expressin pakettiin verrattuna ei tartte hitsailla, ja tukivarret sekä pohjapanssari ovat selvästi paremmat.

Kyllä mall crawlerillakin pääsee.

Edited by - Timo_L on 07/12/2007 01:38:11
Vastaa lainaten