
02.11.2007, 00:08
|
 |
Veteraani++
|
|
Rekisteröitynyt: 14.05.06
Sijainti: lappeenranta, Finland.
Viestit: 1.865
|
|
Lainaus:
quote:
Mulla ei ole mitään heppatyttöjä vastaan mutta ajattelin kertoa omia kokemuksia aiheesta. Eli aikanaan seurustelin tovin oikein kivan naishenkilön kanssa, jolla oli oma kaakki. Tai siis hevonen, anteeksi. Homma meni jotenkin näin. Hän pääsi neljän jälkeen töistä, JOKA ARKIPÄIVÄ suoraan kotiin, vaatteiden vaihto ja viideksi talleille. Siellä peruskuviot, eli tallin siivous, hepan varustelu, kuvioratsastusta (tai jotain), hepan putsaus, jutustelua muiden ratsastajien kanssa (jotka yllättäen kaikki naisia) ja lopulta yhdeksän aikoihin kotimatkalle. Viikonloppuisin sama uudestaan sillä erotuksella, että töissä käytettävä aika kulutettiin talleilla.
Eli koita siinä sitten "seurustella", kun toinen joko lapioi lantaa tai istuu metvurstin selässä. Meidän homma ainakin kaatui selkeästi aikapulaan. Voihan tuo toisaalta olla jopa hyvä asia, jos haluaa itselle ns. omaa aikaa.
Ja toistettakoon nyt vielä uudestaan, että tämä tarina perustuu vain yhteen havaintoon ja että allekirjoittaneella ei ole mitään heppatyttöjä vastaan 
Tumpula Racing Team
|
Eiköhän aika monen offrouttia harrastavan henkilön päivärytmi ole kutakuinkin sama.. tallissa vaan rassataan jotain muuta kun niitä kaakkeja..=)
______________________
Montenegro #38
|