Jaahas pääsitkö urakkaporukoihin kertaheitolla? Itse pyörin n. 15 vuotta pääkaupungissa tekemässä niitä hommeleita. Lattiaa, ikkunaa jne.
Toivottavasti joudut jonkun kokeneen karpaasin messiin ja vesi-imurin varteen. Siinä voi jo näppiskänsien tilalle tulla oikeita känsiä... ja vähän selkäänkin voi ottaa... Sit ku teette oikeasti keikkaa niin neliömäärä per ilta/ yö pitäisi olla siinä 400 -800 m2/ työpari. Riippuu onko lino vai esim. vanha hovi.
Mutta teretulemas kokeileen. Moni ei kestä sitä rääkkiä mitä tää hommeli on. Ja työajat on usein aivan mitä sattuu. Lentokenttä taitaa olla ainoa jossa on säännölliset työajat ympäri vuoden. Sielläkin viihdyin 2,5 vuotta tossa taannoin.
-SLCK #28-
<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> x-x-x <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
|