Näytä yksittäinen viesti
  #419  
Vanha 01.08.2007, 07:24
tomikoo:n Avatar
tomikoo tomikoo ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 06.02.04
Sijainti: mäntsälä, hautjärvi
Viestit: 1.846
Perusasetus

Lainaus:
quote:
TOMIKOO kirjoitti
Jos Byrocrat on kaikessa niin vitun oikeessa ja selvillä kaikesta, niin kannataiskohan harkita vaikka oman järjestön perustamista. Antaa sitten aivottomien Ääliöitten sohlata missä sattutuu, miten sattuu ja pitää huoli, että "oma pelikenttä" pysyy ruodussa, käyttää sitä järkeä ja toimii muutenkin, niinkuin Hra haluaa. Ja ennen kaikkea, muistaa mainita joka tilanteessa olevansa "parempaa rotua" kun ne Ääliöt, jotka eivät ajattele yyyhhhtäään mitään.
Käsittääkseni aikuinen ihminen on viime kädessä itse tekemisistään vastuussa??? Toki ei ole ensikerta, kun olen väärässä!
=====================
Enpä tiedä miten tuo purkaus näihin kirjoituksiini liittyi mutta tuohon järjestöasiaan voisi sanoa, että ei sitä tarvitse perustaa, kyllä se on jo olemassa kaikille, jotka autourheilua haluavat järjestäytyneesti harrastaa!

Kirjoituksesi osoitti ainakin sen, että jotkut eivät todellakaan ajattele mitään vaan kirjoittavat mitä sylki suuhun tuo :-((
Ilmaisemaasi asennetta ei minusta offroadissa toivoisi esiintyvän varsinkaan kun suunnistuskisoista on pyritty rakentavasti keskustelemaan, mutta kaikillehan se ei näy sopivan.
Inhorealisti

PS Jerkun kanssa samaa mieltä, että voitais suunnistukselle perrustaa oma topikki jollei jo jossakin olekin!
Inhorealisti


Olen vakuuttunut, että kommintini eivät kiinnosta ketään, mutta olikohan Sinunkin syytä miettiä, ketä Sinun kommenttisi kiinnostaa. Koska olet kuitenkin varsin kärkevä kommentoimaan kaikkea kilpailu toimintaan liittyvää, olisiko korkea aika ruveta selvittämään myös taustoja kommentoimiisi asioihin???

<center> GRASSHILLRACING<img src=/smiley/fistgrab.gif border=0 align=middle></center>
<center>team UTSMANZAA</center>
Vastaa lainaten