Nii.
Jos on kaksi kilpeä paikoillaan kuten normaalikilpi ja sitten siirtokilpi niin pitää ilmoittaa se kilvennumero jota käytetään kilpailussa. Ja mielestäni yhtä kelvollinen ilmoituspaikka on katsastus kuin kisatsto. Koska loppujen lopuksihan ne ajoneuvokohtaiset laput ovat samassa nipussa kisan loppupuolella.
Enemmän murehditutti kisoissa se armoton uusien reittien värkkääminen. Meni autoa, meni mönkkäriä. Ja jos nopeusmittausta olisi suoritettu mettäteiden varrella niin taatusti olisi mönkkäreistä lähtenyt lauluun muutamia. Sen verran lujaa menivät.
Nopeusmittauspisteen jälkeen pitäisi olla kylttikalle "stop" merkin kanssa pysäyttämässä porukka ja kertomassa hylätystä suorituksesta. Sehän se vasta vituttaisi jos hulluna painais kisaa menemään 24h että vasta tulostenjaon yhteydessä paljastuu että on saanut Hylsyn.
Ja se pysäytys sen takiakin mittauspisteen jälkeen kun jos paikan ohittaa lujaa paahtava mönkkäri niin sen kilpailunrostahan ei ota selvää erkkikään.
-SLCK #28-
<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> x-x-x <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
|