Lainaus:
quote:
Itse ainakin yleensä editoin nuo ilmoitukset niin että otsikkoon tulee että se on myyty, sitten hinta yleensä pois, sähköpostiosoite mäkeen ja samaten puhelinnumero. Omasta mielestä tuo muutos lisää vaan moderaattorin hommia, koska haluan edelleen nuo myynti tekstit ilmoitukseen ja omat tiedot pois sieltä.
|
Miksi ihmeessä hinta pitää poistaa? Sama pätee kyllä noihin yhteystietoihinkin, täysin järjetöntä toimintaa.
Hintatieto on tarpeen esim. silloin, jos sattuu löytymään esim. buikin ruostunut kori ja sen haluaa myydä pois eikä ole mitään hajua mitä sellaisesta kannattaisi pyytää. Silloin on kiva kun löytyy historiasta hintatietoa millaisilla summilla kauppoja on tehty.
Itseasiassa olen selaillut vanhoja myynti-ilmoja paljonkin ja onneksi suurimmassa osassa tiedot on vielä tallella.
Vaan pystyiskö yhden napin lisäämään jolla myyjä pystyisi itse lukittamaan ilmoituksensa pysyvästi? vois vähentää modejen työtä ja äkkiseltään ei tuu mieleen mitään varjopuolia???
Mutta siis itse olen tällä hetkellä hyvin tyytyväinen myyntipalstan toimintaan. Pystyn tarvittaessa editoimaan omaa ilmoitustani.
Muistitko käyttää <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
http://www.petrisimolin.com/ThePalsta/search.asp