Kyllä se nyt on niin että visko on antautunut, ja oli varmaan jo silloin kun tämän topikin aloitin. Onko tullut uusia sähköflektitoteutuksia?
Tsekkailin tänään Motonetin hyllyjä ja sieltä saattaisi löytyä sopivaa tsydeemiä. Onko muita ajatuksia? Tarkoitus on että kytkisi tämän viskon korvaajan alkuperäisen sähköflektin rinnalle, mutta silloin se kävisi aina kun ilmastointi on päällä tai kun lämmöt on yli 220 F / 105 C.
Lämmön noustessa 220 F:iin flekti tulee päälle, riippumatta siitä onko ilmastointi päällä vai ei. Jossain näin vastuskytkennän jolla tietsikkaa voi huijata kytkemään flektin lämpöjen noustessa vähän aikaisemmin. Ei vaan googlettamalla löytynyt, onko joku törmännyt tähän aiheeseen?
|