Näytä yksittäinen viesti
  #9  
Vanha 08.05.2007, 23:43
AVRO:n Avatar
AVRO AVRO ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.08.03
Sijainti: Mäntsälä
Viestit: 3.565
Perusasetus

Jatketaans tätäkin, ihan kiusallaan.
Töissä piti vähän käydä lepäämässä, ja nyt jaksaa taas turata oikeitakin hommia.
Laturille tuli porattua kiinnitysreiät korvakkeeseen ja onnella hiffasin että pitäähän haarukkaan laittaa holkki että saa sen mokoman kiristettyäkin. Romukopasta taas aineksia, mitään ei saa ikinä heittää pois.
Kiristysraudan sain aikaiseksi ja siitä tulikin oikein hieno vesuri... <img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle> Nyt on noi käikäleet sitä vaille että hihnapyörä tarvis ostella, pääsis mallailemaan hihnaa paremmin ja kokeiltua kiristysvaran riittävyys. Sitä kun ei ole liikaa, pienellä muokkailulla sitä tietysti tulis lisää mut nyt toi olis aika komposti... eiku kompakti judanssio.

Uno fotografizione.


Hihnahässäkkäkin vaikuttais valoisalta, kävin duunissa vähän vakoilemassa pikkuhinurin konehuonetta(B230F) ja siinä olis hihnat aikalailla samankaltaisesti. Siinä on joku ihme hytikkaohjaus ja pumppu tuntuu rokkaavan samankokoisella hihnalla ilman kirkumista.

Onhan tossa vielä laittamista. Simpukkaa ei ole vielä edes tarjottu keulille, ja se sektorivarsikin pitää vuolla vaikka tammesta. Sit jos kaikki vielä toimii niin... <img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle>

Life sucks, then you die...
Vastaa lainaten