Viestiketju: Range Rover -74-
Näytä yksittäinen viesti
  #59  
Vanha 12.03.2007, 23:42
baxxter:n Avatar
baxxter baxxter on kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.06.03
Sijainti: PAiMiO, Finland.
Viestit: 4.287
Perusasetus

Edellisen postauksen jälkeen tapahtunutta: Talvieksytys ja sen jälkeen kiinnostuksen puute Ennen eksytystä vaihdoin kuskin oven, jonka plaanasin heti eksytyksen alussa epäkuntoon. Tehostin ei pitänyt liemiä sisällään, kuten ei etuakselikaan. Kone tykkäs käydä vähän rikkaalla; soppaa meni, silmiä kirveli mut mihinkään ei oikeen jaksanu kulkea. Ajettiin niin kauan kun jaksettiin, jännättiin liikaa isopisteisiä rasteja ja oltiin seittemänsiä lopputuloksissa.
Sen jälkeen korjasin etuoven tunnissa, käyntihäiriö selkis vartissa (ilmanputsarit tukossa <img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle>) Simpukan kannen pultit oli löysällä, joten saattoi sieltä vuotaa. Purkaessa oli kyllä toisessa paikassa o-rengas huonona. Eli uusiksi 3 o-rengasta ja nailoninen männänrengas. Aikasemmin veejii vaihtoi pystyakselin o-renkaan johonkin erilaiseen joka on vakiota tiukempi.

Laboratorio-olosuhteita lähentelevässä työtilassa simpukka osina. Olis pitäny kuva saada, kun simpukka oli atf-sahanpurun-lätäkön keskellä ja hitsasin erikoistyökalua. Kyllä atf:kin palaa kun on sahanpurua kaverina

Toinen kuva todisteeksi että sain sen kasaankin..

-74 Range, 215cid V8
#4x4@ircnet
Vastaa lainaten