Nyt on avattu jakopää... Ja huonolta näyttää, siis sillälailla huonolta että täältä ei ainakaan ilmeistä vikaa löytynyt <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle> Koska ajoitusmerkit on kyllä niin kohdallaan kun olla ja osaa. Mutta eikös ajoitusmerkit kuitenkin pitäisi olla kohdillaan vaikkakin jakopään ratas olisi päässyt pyörimään omaan tahtiin?
Joten miten sitten näkee että onko tuossa jakopäässä jotain vikaa? Siis jollain muulla tavalla kun että katsoo venttiilikoneistoa? Koska tuossa kun venttiilikoneisto on imu ja pakosarjan alapuolella niin siihen on vaikea päästä käsiksi.
Pari kuvaa käikäleestä. Onko samanlainen konstruktio kun uazissa? Näyttääkö kivalta? (Kysely ikä <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>)
Yleiskuvaa jakopäästä, ajoitusmerkit näkyy.
Jos ei näkyny ajoitusmerkkejä niin nyt näkyy.
UAZ-315126
"Ulyanovsky Avtomobilny Zavod"
VAZ-21013