Noniih, jaksais M10 antaa täältä umpisuolen suunnastakin kommentit ja meriselitykset.
Tietysti ensimmäiseksi suuret kehut ja kiitokset järjestäjille ja maanomistajille mahdollistaessaan tällaisen tapahtuman tällaisille muutoin ilmeisesti liian helppoa elämää viettäville<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>.
Kiitokset huoltoauto yhteistyöstä M17 tiimille ja huoltoporukalle SamiV, Kesis ja Risto.
Kisa meni ihan mukavasti kunhan päästiin kunnolla liikkeelle SSS:n jälkeen, ennen sitä saatiin yks rasti<img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>, kun oli ensin käyntiongelmia polttoainesaannin vuoksi (liian vähän tankissa??) ja sitten kone otti 3 kertaa hullut<img src=icon_smile_dissapprove.gif border=0 align=middle>. Kunhan oli öljyt siivottu rööreistä niin alkoi kierrokset pysyä alueella.
Keli ja sää oli mitä mainiointa, ei tullut hikinen tai nihkeä olo vaikka oli lippis päässä. Kalusto kesti hyvin pakkasesta huolimatta. Tappioita oli katkennut vinssinaru, muttei haitannut menoa kun kelalle jäi tarpeeksi. Ovet sai uutta muotoa. Ulkopuoliset nojailukaaret katkeilivat kun olivat ilmeisesti vain tinattu paikalleen.
Ihan sama onko yhteiset tai omat rastit luokilla, kunhan on kisoja!
Mutta tuo SSS oli mielestäni hyvä tapahtuma kisassa.
Tuli kotiuduttua eilen myöhemmin kuin oletin, kun joutui terveyskeskuksessa jonottamaan lääkärille silmätulehduksen vuoksi. Oli jokin roska tarttunut silmään jo perjantaina ja ei dieselpakokäryt ainakaan kisan aikana helpottanut oloa. Eli jos ihmettelitte miks yks tyyppi aurinkolasit päässä nukkui kahviossa, helpottivat kirkasta valoa vastaan. Mahtoivat ne äidit ihmetellä jotka lapsiensa kanssa odottivat lääkärille pääsyä, että mikä äijä tuo on kun nukkuu penkillä ja haisee dieselille yms. Kerran tuli hoitsu ravistamaan hereille, että onko kaikki kunnossa kun varmaan näytin niin elottomalta

. Lääkärin "lohdutus" kun oli raapinut roskan irti, kipu sitten yltyy kun puudutus loppuu...<img src=icon_smile_blackeye.gif border=0 align=middle>. Noh saipas hyvällä omatunnolla pitää saikkupäivän ja elpyä.
Edit: Tulihan tuo läppärikin särjettyä su aamuna, kun appari halus toisen puuliinan. Siinä jarrua painaessa kurotin puuliinan käteen ja tempasin, jolloin puuliinassa ollut sakkeli tömähti läppäriin pimentäen sen<img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>
__________________________________________________ _
HJ61 -89
HDJ80 -94
LJ70 -88
SLCK #68
http://www.maplehill.fi/
Edited by - hector on 12/02/2007 21:27:43
Edited by - hector on 12/02/2007 21:29:40
Edited by - hector on 12/02/2007 22:45:30