Näytä yksittäinen viesti
  #5  
Vanha 22.01.2007, 23:39
Killman:n Avatar
Killman Killman ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 09.02.05
Sijainti: Helsinki
Viestit: 1.463
Perusasetus

Taisin joskus samantapaiseen vastata...

- Kone ns. "ikuinen", minulla ei vielä takastefan vuotoa, 180000 km. Tehoa sitten saa stroukkaamalla edullisesti lisää jos parisataa ei riitä.
- Pakoputki/vaimennin kuumentaa pohjaa apparin puolen takajalkatilasta ja polttaa maalit & massat. Varmaan peikon syömä tuosta kohdasta. Helppo korjata, itelle tehtiin paikka rosterista.
- Em anturit kestää tai ei kestä. Omaan vaihdettu CPS
- Laturi on offausta ajatellen arassa paikassa eli "alimmaisena". Toimii jos toimii. Kunnes ei toimi.
- Omassa -93 mallissa ei muita ruostevikoja kuin ylläoleva.

Plussaa:
- Osia tarjolla kaikkeen rakenteluun. Herättää kunnioitusta offiominaisuuksillaan ihan orkkiskunnossa (offirajoitin =vakaaja poiskytkettynä).
- Kevyt, ei erillistä runkoa. Helpohko vinssattava.
- Unibodyn "kiertoystävällisyys" lisää maasto-ominaisuuksia.
- Herkkuja joita useista kikottimista puuttuu: ilmastointi... jne...
- Netissä paljon hyviä Jeep sivustoja joilta saa virikkeitä. Mopo karkaa...

Miinusta:
- ei saa ISOILLE renkaille tilaa kun ei voi korottaa rungolta. Laki sallii vain 3" jousilla.
- Dana35 ei ole vahvimpien maineessa (offihommissa). Itelle sattui 8.25 joka vahvempi. D44sia ei taida tehdasasennuksina paljon näillä tantareilla olla.
- Liiasta elektroniikasta ei ole kuin haittaa, ja sitä on liikaa. Sen kanssa on vai elettävä.
- .. ei tule muuta mieleen.





Vastaa lainaten