Lainaus:
quote:
Mites ne korin korvakkeet tuli tehtyä? Mietin vaan että olisko sulla koppa vähän propelilla tai runko, kun mätähän se oli. Jos vaan korvakkeet turattiin kiinni siihen asentoon missä koppa oli, ei se välttämättä ihan mittakortin tarkkuudessa ole.
|
En usko että niissä ihan 5cm luokkaa se heitto on <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> Sentin pari kyllä hyväksyy kopan osalta jo. Mutta kun tuo on aivan selkeesti vinossa. Ennen apparin puolelle ja nyt kuskin puolelle, joten ei se voi kopassakaan olla. Sen näkee jo riipukkeista että niissä on todella selkeä ero asennossa. Jousen kaarevuudessakin selkeä ero. Esim. kuskin puolella jousi on melko suora kun apparin puolella aivan kaarella ylöspäin.
Lainaus:
quote:Vaihtele niitä lehtiä vaan ristiin siitä pakkojen kesken, niin pakostihan se kultainen keskitie sieltä löytyy.
|
Mun mielestä tuollaista ei pidä lähtee tekemään jos olet uuden jousisarjan ostanut. Ei siellä nyt heti aleta purkamaan jousia ja yhdistelemään niitä. Jos noin pitäisi oikeasti tehdä niin viskaisin omen kyllä saman tien helvettiin. Sillä alustan hinnalla saa kuitenkin teetettyä muutaman kipaleen jousia jossain takomossa. Niitä voi sitten yhdistellä ja etsiä sitä parasta.
Ja totta on että 2" ei paljoa ole, mut en kyllä halua yhtään korkeempaa tällä hetkellä. On sopivan korkuinen toimivalla puolella
-- Osta OME, saat kasan paskaa autoosi --
Nerd-O