OT: Aikoinaan meillä oli duunissa tommonen 18hp LawnBoy - ruhonleikkuri (sisäpiirijoke<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>), jossa muistaakseni 460kuutioinen 2-syl. bokseri ja hydrostaattiveto.
Laitettiin tallin nosturiin peräkoukusta kiinni ja lämmiteltiin aikamme renkaita betonilattialla. Meteli ja savu oli kuin St.Podin Nitrokisoista. Burnoutin jälkeen ketju irti koukusta, kaasu levälleen ja hydroventtiili kertapolkasulla pohjaan - kyllä se ruhonleikkurikin voi keulia...ja pitkälle.
Tommoset 30-40m huoltoalueelle tallin perältä pyyhkäs eturenkaat 15cm ilmassa, jonka jälkeen kiihtyminen loppui ja tiputti neljälle tassulle.
Asiasta kiinostuneille tuolla lisää ruohonleikkureilla kisaamisesta (tuo etusivulla oleva on vastaavanlainen rungoltaan kuin ko. tarinassa oleva):
http://www.frontiernet.net/~dyingtime/index.htm
Edited by - blazoffer on 26/12/2006 00:52:43