Lainaus:
quote:
Koska sinulla ei ole tallia, heitän tässä oletuksen että konetta säilytettäisiin mahdollisesti taloyhtiön ulkovarastossa.
MIGit ei yleensä tykkää lämpötilan/ kosteudenvaihteluista, kosteutta kondensoituu koneen sisälle, lankakela ruostuu, ym. kivaa.
Hitsaamisesta ei sitten tulekaan tämän jälkeen hevonv...
Note! This message was posted anonymously!
|
Jottei tämä jäisi jonkun anonyymifiltterin takia näkymättä, niin lainaan koko tekstin, sillä se on juuri noin kuten anonyymi kertoo. Miggilanka ei kestä ulkovarastointia, vaan pinta ruostuu/hapettuu/whatever tosi nopeasti ja sitten langansyöttö tökkii. Joka on tökkivästi syöttävällä migillä hitsannut, niin tietää kyllä, miten siinä alkaa hitsarin hihat palamaan, vaikka lanka ei palakaan kuin pröt-pröt-poks-surr-pröt-surrrrrrrrr-pröt-poks-voivitt.tätä.pas.aa <img src=icon_smile_angry.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>
Offipalsta.com - sinne ne webwheelerit menneet on