Viestiketju: Mig hitsit
Näytä yksittäinen viesti
  #13  
Vanha 14.12.2006, 10:58
JiiPee JiiPee ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 13.08.03
Sijainti: Janakkala
Viestit: 6.381
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Koska sinulla ei ole tallia, heitän tässä oletuksen että konetta säilytettäisiin mahdollisesti taloyhtiön ulkovarastossa.

MIGit ei yleensä tykkää lämpötilan/ kosteudenvaihteluista, kosteutta kondensoituu koneen sisälle, lankakela ruostuu, ym. kivaa.

Hitsaamisesta ei sitten tulekaan tämän jälkeen hevonv...

Note! This message was posted anonymously!
Jottei tämä jäisi jonkun anonyymifiltterin takia näkymättä, niin lainaan koko tekstin, sillä se on juuri noin kuten anonyymi kertoo. Miggilanka ei kestä ulkovarastointia, vaan pinta ruostuu/hapettuu/whatever tosi nopeasti ja sitten langansyöttö tökkii. Joka on tökkivästi syöttävällä migillä hitsannut, niin tietää kyllä, miten siinä alkaa hitsarin hihat palamaan, vaikka lanka ei palakaan kuin pröt-pröt-poks-surr-pröt-surrrrrrrrr-pröt-poks-voivitt.tätä.pas.aa <img src=icon_smile_angry.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>


Offipalsta.com - sinne ne webwheelerit menneet on
Vastaa lainaten