Heh... Nyt on sitten moottoriakin hiukan availtu! Täytyy vain todeta, että ihme peli tämä Cruiserin B-motti! Noinkin nätisti käyvä kone voi olla sitten tuossa kunnossa!? Ei vain voi ymmärtää!
Elikäs! Syy savuutukseen taisi sitten löytyä! Renkaita poikki, jostain männästä puuttui palasia!? Tai ainakin tuollaisen mailin sain sitten tuolta koneen purkajalta!
Eli putkitettava uudelleen ja uudet männät! Kai ei ollu enempää rikkoutunut kun, noilla kerran saavat kuntoon! Hinta-arvio noin 1500€, sisältäen uudet männät, putket, tiivisteet, kytkinlevy, painelaakeri, laakerointi jne. sisältäen työt! Saishan tuolla jo montakin vaihtokonetta, mutta jos ne kaikki "yhtänätistikäyvät" koneet on tuossa kunnossa niin taidan pelata varmanpäälle!? Toivottavasti ei löydy enää enempää korjattavaa, muuten alkaa paikat hampaista lohkeilemaan!
Ps. Hätäilinkin jo tuossa, että minne tuota ylimääräistä rahaa alkaisi syytämään. Kuviakin päivitetty tuonne
http://kuvablogi.com/blog/2396/1/
BJ40 vm.79
SLCK #378