Näytä yksittäinen viesti
  #6  
Vanha 09.12.2006, 09:13
Kentsu Kentsu ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 09.02.03
Sijainti: Pornainen, Finland.
Viestit: 713
Perusasetus

Lainaus:
quote:
lueskelin tossa noita suunistus cupin sääntöjä enkä saanut selvyyttä että saako orkkis/stanu luakassa olla beadlock vanteet kun ei ne ole katulailliset ja saako rengas olla leveempi mitä otteessa lukee

Kyllä saa.

Renkaiden ja vanteiden osalta ei ole muuta kuin koko määritelty missään luokassa.

Säännöt on pyritty tekemään lyhyiksi ja yksinkertaisiksi ja sieltä löytyy varmasti asioita joita ei kielletä tai sallita, tämä siksi ettei säännöistä tule 27 sivuista kirjasta jossa määritellään millainen ratti autossa saa olla tai pitääkö rekisterikilven sijaita alkuperäisessä paikassa ja saako sitä kilpailun aikana siirtää.

SuunnistusCup:ille ollaan tekemässä omaa netti sivua, yritetään saada sinne osio josta saa vastaukset sääntö kysymksiin. Täällä pastalla ei pysty jokaista "tulipaloa" sammuttamaan vaikka haluaisi, siihen ei aika riitä.


Kova jätkä vinssaamaan!

Edited by - toizukenzu on 09/12/2006 09:14:48
Vastaa lainaten