Näytä yksittäinen viesti
  #20  
Vanha 24.11.2006, 17:16
tjl:n Avatar
tjl tjl ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 22.07.06
Sijainti: riihimäki, .
Viestit: 1.888
Perusasetus

ei ky luulis loppu olevan viellä jos on ollu kuski joka osaa edes vähän ajaa. ihan mielenkiinnosta, mikä ahdin sulla on tossa?

"ja tuskimpa hilun koneesta ihan yhtäpaljoo kaakkia saa kuitenkaan helposti ku 3B:stä...tai mistä minä sen tiedän mutta luulen ainaki.. oha se sentään yli litran pienempi..? tosin uudempaa tekniikkaa.."

millätavalla uudempaa, eikös kummatkin ole etukammiokoneita, tosin hilux jakajapumpulla ja bj rivipumpulla. itseasiassa uskoisin saavan bj:n koneesta enemmän löylyä suhteutettuna kokoon kun hilux:in. juuri jakajapumpun takia, enemmän kierroksia ja sitä kautta enemmän hevosia.

mutta onko kukaan laittanu muuttuvasiipistä ahdinta maasturiin,saisi alhaalta asti vääntöa mikä olisi hyvä maastossa?

tosin sitten ei kytkin kestäisi sitäkään vähää ja voipi joutua jo laakeritkin koville, jos alkaalta heti painetta paljon



Edited by - tjl on 24/11/2006 17:17:14
Vastaa lainaten