Auto käytetty leimalla tänään (muste on vielä märkää <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>) eli läpi moitteitta.
Päästömittaus läpäisty kevyesti. Savutus arvo oli jotain 0,96 luokassa sallittu 3. Huippukierrokset noin 4380rpm.
Eli teoriassa tonne kärsis laittaa pikkusen lisää soppaa vai kuinka? Kunhan pysyy alle 3 niin ei pitäs olla mitään proplemaa tulevaisuudessa katsastuksessa?
Mistä sen tietää että koska syöttöä on liikaa? Ei viittis mitään diisselin seosmittaria ostaa.. Sillon sitä varmaan on liikaa kun maailma sumenee?

Jos nostan hiukka ahtoja, Ainakin siihen 1baariin mitä tehas ilmoittaa (ellei se ole sit 1baarissa jo?, jos on niin sit 1,1-1,2bar) ja säädän soppaa suurin piirtein sen verran lisää mitä vakiona tulee putkesta mustaa niin pitäs olla ok?
Eli alotetaan vaikka ~puolella kierroksella eka?
Timo..