Näytä yksittäinen viesti
  #7  
Vanha 04.11.2006, 11:16
cruiseri cruiseri ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 13.12.04
Sijainti: Vaajakoski, Finland.
Viestit: 417
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Auto korjautettiin ja omistaja lähetti laskun kaupungille, joka kieltäytyi maksamasta. Asia meni oikeuteen ja kaupunki tuomittiin maksamaan 100% auton korjauskuluista.
Hmm... Mitenköhän tällanen tilanne menis, että Herra X (nimi muutettu) ajaa ajoneuvollaan Y (merkki/malli muutettu) Lappeenrannassa Kirjastoaukion läpi kohti Kauppakeskus IsoKristiinaa, ja tässä matkalla "tie" on sellaista helevetin kynnöspeltoa, että ajoneuvon Y pohja raapii maata, ja pakoputki repeää irti liitoksestaan, ja paikalleen jää pelkkä peltisarja, pakoputki jää laahaamaan maata.

Mihinkähän Herra X:n pitäisi ottaa yhteyttä jos haluaisi korvauksia pakoputken korjaamisesta ja korvien särystä kun ajoi pelkällä peltisatsilla Savitaipaleelle asti.

Nimim. "oli aika vitun kylmä köytellä etupäästään pudonnutta pakoputkea vaihteistokannakkeeseen jekkulangalla viime yönä lumihangessa, ja korvissa soi vieläkin" <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Vastaa lainaten