Lainaus:
quote:
Abortti nyt tuli ensinnä mieleen, sillä mielestäni abortin pitäisi olla täysin laillinen, ja ainoa asia joka sen estää on kirkko. Ja kerrohan toki minullekin joku niistä kehityksen osa-alueista joissa kirkko on ollut mukana. Kirkkohan elää edelleen keskiajalla monien asioiden kannalta.
|
Jaa, kumpaa kirkkoa tarkoitat, idoleita palvovaa Babylonin porttoa vaiko harhaoppista, homoutta ja naispappeutta suosivaa evankelis-luterilaista luopiokirkkoa? Eli nyt kyllä keksit "kirkon" tähän mukaan ihan omasta päästäsi. Minä nimittäin sanoin, että
kristityt tiedemiehet ovat kaikki merkittävät keksinnöt. "Kirkoilla" ei tosiaan ole siinä suhteessa juurikaan ansioita. Esimerkiksi Isaac Newton oli harras kristitty.
Tässä muuten lisää kuvatodisteita; tämä kuva ei ole Jyväskylästä, ja valitettavasti se kuva-aineisto on julistettu salaiseksi. Mutta Jyväskylän noituusaktiviteetista on tällaista ja vielä paljon rankempaakin kuva-aineistoa. Mutta kuvatodisteethan sinä jo täysin mielessäsi torjuen mitätöitkin, joten niitä tuskin kannattaa sen kummemmin lähteä sinulle näyttämäänkään.
Niilo Paasivirta
http://www.ilmatar.net/%7Enp/opinions/
Edited by - np on 09/10/2006 21:04:55