Lainaus:
quote:
Mutta nyt siis ollaan sitä mieltä, että tuo kyseinen moottori (2L2-T)kävisi sovituksiltaan tuohon minun -90 kulukupeliin. Onko siinä sitten muuta, kun moottori kiinni, rintintin hyrskyttään ja konttorille leimaa hakemaan ja samoilla tulilla 33" leima kans? Ei kai se niin luksusta voi olla, katsastussetä lyö kuitenki naaman heti littanaksi ja sanoo että mee kotiin kasvamaan ja tuu sitte uudestaan.
|
Toi moottorin malli kirjoitetaan 2L-T II. Venakopassa lukee muistaakseni kuitenkin aina vain 2L-T, että älä ihmettele. Tehoa moottorissa 66 kW ja vääntöä muistaakseni 210 Nm.
Sanomista saattaa leimasedällä tulla:
a) teho kasvaa yli 20 %, johon sinä että on sitä bensamalliakin myynnissä missä on yli 100 hv ja siinä on sama alusta.
b) alkuperästä luotettava selvitys puuttuu, joten kannattaa joku kuitti tehdä ja pitää tallessa katsastusta varten
c) 33" kumit on liian korkeat ja leveät, siihen pitäisi heittää sitten lappu pöydälle jossa kerrotaan että 31x10.50R15 rengas on samaan mallisarjaan kuuluvista suurin rengas (jenkkimarkkinoilla). P-Ameriikan markkina-alueelle tarkoitetut maantiekäyttöön tarkoitetut renkaat kelpaavat vertailurenkaiksi. Papereita aiheesta saat vaikka meikäläiseltä s-postilla elämää helpottamaan.
_______________________________________________
Toyota 4Runner 3.0TD, SDORI spacerit, BFG AT 33x10.50R15