Kävin sitten korjaamolla ja pakokaasu mittauksessa co 3,2-3,3 hc 550-650. Ajattelin että nythän ne on nipin napin sallituissa.
Sitten pälä pälä plää ja tultiin tulokseen että kaasari uittaa yli. Eli seos ruuvi täysin kiinni ja tuli noi lukemat.
Sitten korjaamo setä antoi vähän aikaa kaasua ja hiphei co 3,7 hc 650 luokkaa ja ei tuntunut enää laskevan.
Tässä vaiheessa alkoi VITUTTAA ja korjaamo setä ei suostunut antamaan kuittia noista arvoista että olis voinut noilla käydä konttorilla.
No eipähän tarvinut tuosta ainakaan mitään maksaa...
Sitten koukkasin kumminkin konttorin kautta. Katsuri sanoi että päästöt sais ollakin co 4,5 ja hc 1500??? No sitten päästöjä mittaamaan TAAS ja nyt oli co 5,7<img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle> hc 639 ELI kun olisin sieltä korjaamolta saanut sen kuitin niin olis leima tullut.
Jarrut oli etu oik 3,0Kn ja vasen 3,1Kn ero 3%
Nyt pitäis viikonlopun aikana saada tuo kaasarin uittaminen loppumaan. Pitää toivoa että olis vaan reikä kohossa tai mikä nyt nimeltään onkaan. Jos on neulaventtiili esim sökö niin ei ole mitään toivoa 2 arkipäivässä saada sitä.
Jos en maanantaiks saa kuntoon niin sitten uazi menee seisontaan vähän aikasemmin mitä oli suunnitteilla ja keväällä sitten uudestaan leimaamaan.
Niin ja muutama tussauskin kuultiin tänään eli uazilla oli vaan hyvä päivä silloin viimeks...
EDIT: Olisko tampereella mitään paikkaa mistä sai tohon weberiin osaa???
-Offroad Ylä-Pirkanmaa-
Edited by - samisami2 on 28/09/2006 16:05:51