Näytä yksittäinen viesti
  #6  
Vanha 24.09.2006, 17:27
Korjailija Korjailija ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 11.09.06
Sijainti: Joensuu, Finland.
Viestit: 71
Perusasetus

Jepu jee.... Elossa palaan työmaaltani ja uhoan että seuraavalla kerralla moottori lähtee veks ja eikun moottoripukille ja puhistukseen ja huoltoon samalla kertaa. Myöskin tutkin hieman mitenkäs se mottori on siellä kiinni ja kuinka se nyljetään sieltä vaihteistosta pois (huomaan miten on kiinni vaihteistossa ja moottori on ollut koko ajan irti [ei mitään rikkoja tai muttereita millä se kiinnitetään runkoon] ja minä räplännyt siellä auton alla vaikka kuinka paljon)

Olen katsonut, että kaikki kumipuslat ovat vanhoja vaan ei ole vara uusia ja onpahan kummiski jossain kiinni, eikä pelkästään metalli metallia vasten.

Tämänhetkinen remontti on siellä menossa, joka hieman haittaa hitsaus/paikkaus mahdollisuuksia, joten aikaa viepi entistä enemmän ja olen hieman silmäillyt rundi mittaria Rangeen.

Koria olen pitänyt hieman silmällä, että onko minkälaista ruostetta/reikää missäkin ja miten se kannattaisi kiinnittää kiltisti ja onpahan tuota tullut mietittyä enemmänkin kuin olisi tarpeen, koska rupeaa minulta ainakin kohta usko loppumaan tuon ehtymättömien reikien ja ruosteiden paikkailua (tosin olen aikonut hankkia sinkkispraytä)

Lisää kuvia piakkoin tulossa, mutta nyt on pieni kiire (ei ole yllätys) ja en tiedä minne vielä tästä itse häviän näillä kiireillä <img src=/smiley/beam.gif border=0 align=middle>

Palaan taas huomenna tänne kuuntelemaan "ehtymätöntä viisautta" joka säteilee siihen malliin, että Chernobylkin on kateellinen <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

Rangessa on voimaa, sitä on vain käytettävä.

Hullulla on halvat huvit, minulla ei <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Edited by - Korjailija on 25/09/2006 18:41:50
Vastaa lainaten