Lainaus:
quote:
"Punakilvistä" kysyisin. Koska kysymykset liittyy eri tapahtumiin, niin vastauksia tullee eri tahoilta.
Pitääkö trial kisoissa olla esim. modissa tai harrastestanuissa punakilvet?
|
Ei tarvii, trial kisathan tapahtuu suljetulla alueella.
Lainaus:
quote:
Pitääkö/kannattaako vakutuksen lisäksi olla ainakin punakilvet esim. Kulmakorven ajotapahtumissa, jos tuo trailerilla offilaitteen reitin "viereen"? Mitkä on vaatimukset muissa safaritapahtumissa jos tuo trailerilla?
|
Kaikkialla missä on siirtymää julkisella tiellä, pitää olla punakilvet.
Kulmakorvessa ei ole mun tietääkseni siirtymää julkisella tiellä.
Lainaus:
quote:
pitääkö auto olla rekisterissä omalla nimellä vai riittääkö rekisteristä poistetun auton rekisteripaperit+ siirto"historia"/kauppapaperit?
HJ61 -89
HDJ80 -94
LJ70 -88
SLCK #68
|
Kilvetöntä autoahan et saa millään omiin nimiisi. Se kun ei ole rekisterissä, niin ei rekisteriin voi mitään omistajaakaan vaihtaa. Rekisteriin voi vaihtaa omistjan rekisteröintikatsastuksen yhteydessä.
Katkeamaton luovarisarja ajaa asian punakilpiä hakiessa.
Mutta pitäähän se auto katsastaa kilpuriksi, jotta saa kisoihin osallistua punakilvin, vai koskiko punakilpikatsastus vain tax-free autoja?
www.alanmiehet.com #1
Edited by - kivinen on 19/09/2006 13:44:16