Näytä yksittäinen viesti
  #161  
Vanha 28.08.2006, 17:28
Kentsu Kentsu ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 09.02.03
Sijainti: Pornainen, Finland.
Viestit: 713
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Lainaus:
quote:Suunnistus-Cup:in säännöistä on pidetty jokunen puhelinpalaveri ja säännöt eivät ensivuoden osalta ole vielä lyöty lukkoon mutta turvakaari säännöt tulevat menemään jotenkin niin että vain kylmänä taivutetut kaaret tullaan hyväksymään ja vuos 2007 on siirytmäaika, jolloin saa ajaa muillakin kaarilla, mutta järjestäjä saa ilmoittaa ns. vaaralliset rastit joita ei saa ottaa muuta kuin hyväksytyillä kaarilla. Eli käytännössä ainakin TalviEksytyksen osalta kärkipaikoille ei tule olemaan mahdollisuuksia jos ei ole kunnon kaaria mutta ajamaan pääsee myös harrastajat jotka ei aja hampaat irvessä kilpaa.
Koskeeko tämä myös orkkista ja stanua? Vaikka siinä tilanteessa jossa omat rastit on haettu ja haetaan isomman luokan rasteja?

-74 Range, 215cid V8
#4x4@ircnet
Jep, jos rastit ovat selkeesti vaarallissa paikoissa esim korkealla liukkaan kallion päällä niin ne saa hakea vain kaarelliset autot. Seuraavassa TalviEksytyksessä saattaa olla rastit LT:n Ja TML trophyn tyyliin samat rastit kaikille, ei oo viellä päätetty.

Kova jätkä vinssaamaan!
Vastaa lainaten