Viestiketju: Jeepin renkaat?
Näytä yksittäinen viesti
  #11  
Vanha 15.08.2006, 23:50
NKH:n Avatar
NKH NKH ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 07.12.04
Sijainti: Pälkäne, Finland.
Viestit: 1.685
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Pinnakireenä tosiaan soitti AKEen Karjalaiselle ja selvitteli asiaa, kun en puhelun sisältöö itte kuullut niin heräskin epäillys että oisko pinna selittäny asiaa hieman vajavaisilla tiedoilla eli jos Karjalainen sai käsityksen että oli kyse isosta Cherokeesta?!?!
Epäillys tarpeeton, pinna puhui [u]Kimmon</u> kanssa juurikin XJ-korisesta ja AKEssa oli vielä kaivettu tietokannasta rek.numeron perusteella tiedot esiin ja lueteltu mitä rengaskokoja otteessa sillä hetkellä oli.

Eli AKEssa ymmärrettiin varmasti että kyseessä on XJ-malli ja siihen mr.Karjalainen antoi hyväksyntänsä 53mm muutokselle, vielä tosiaan kahteen kertaan.

Eipä voi kun ihmetellä taas...<img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle>

____________________________
VAZ 2121 Niva & VAZ-Crawler
SORONÓ Off-Road Team #1
Mansen Maasturi Club
toveriniva(at)kotikone.fi
Vastaa lainaten