Kyllä mä ainakin otan tuon alkuperäisen tekstin ihan vaan hyvinä huomioina rakentavassa hengessä, enkä arvostelevina kommentteina.
Sekin on ihan totta, että netissä kirjottajia piisaa, mutta tekijöitä onkin sitten ihan perkeleesti vähemmän. Apu-ukkoja kyllä löytyy vielä niitäkin jokunen, mutta sellaisia, jotka ottais ns. asian hoitaakseen, on todella harvassa. Sitten jos menet ja yrität parhaasi mukaan jotain järjestää saat kuunnella kuinka päin persettä asiat on hoidettu.
Tämä alkuperäinen kirjoitus ei kuitenkaan mielestäni ole arvostelua, vaan asiaa ja ihan hyviä huomiota. Vielä jos kirjoittaja ottaisi ja ideoinnin lisäksi osallistuisi toteuttamiseen(en tosiaan tiedä, voi osallistuakin jonkun tapahtuman järjestämiseen?), pitäisin toimintaa jo aikas asiallisena.
www.alanmiehet.com #1