Näytä yksittäinen viesti
  #10  
Vanha 26.05.2006, 23:10
Frohike Frohike ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 10.05.03
Sijainti: Rovaniemi, Finland.
Viestit: 172
Perusasetus

Tuossa mitään tehoa ole, tuohan on vaan safariauto tehas luvannu 10v sitten 380hv ja 560nm ja tuosta on uusittu koko moottorinohjaus, nyt konetta käskee megapruutta, suorasytkä, laajakaistalambdat, yms... hienoudet ja heebelit.
Kone käy noilla rojuilla ihan nätisti, säädöt vielä tietenkin vaiheessa, siksihän sinne koeajolle pitäis päästä.
Kone käyty muutenkin läpi, näkee sitten penkissä mitä tuosta lähtee, mutta koneessa ja moottorinohjauksessa ja suuttimissa, yms. on reserviä heittää vielä pari mutkaa putkiin välijäähdyttimineen.

Tossa vielä yks kuva keskeneräisestä sisustasta, nappeja ja mittareita on ainakin tarpeeksi, ja kyllä, kaikki on tarpeen eikä tuossa ole vielä edes kaikki lisää kuvia tulee ku innostun taas kuvaileen.


Työlista on vielä helvetin pitkä, mutta voiton puolella ollaan jo ku päästään kohta koeajolle.

The duct tape is like the force, it has a light side and a dark side and it holds the universe together.
Vastaa lainaten