Lainaus:
quote:
Lainaus:
quote:
Jos Koopee myis tavaraa kohtuu hintaan yksityisille käyttäjille niin ei tarvis ostaa "ulkomailta"!
Yritys asiakkaat on sitä varten että niiltä otetaan ylimääräset eurot pois, Ei yksityisiltä!
Yleensä harrastaja ostaa sieltä mistä edullisimmin saa...vai olenko väärässä?
Suzuki kicks ass! maube...
|
Kohtuuhintaa on vaikea määritellä, jos tällä toiminnalla oikeasti tekisi tonneittain fyrkkaa niin kaippa meikä useammin nähtäisiin jättipurjeveneensä kannella omassa laiturissa Westendin linnoituksessa. <img src=/smiley/crybaby.gif border=0 align=middle> mutta kun ei niin ei.
Se mitä vinssikaupalla tulee sisään, pitäisi rahoittaa esimerkiksi Offroad kilpailujen sponsorointia rahalla ja palkinnoilla, alan lehteen olisi hyvä pistää mainosta niin tulee sekin postiluukusta yms...jos hinta tippuu, loppuu oheistoiminta-vielä on muutama kilpailu mikä kantaa alan yrityksen tai tunnetun tuotemerkin nimeä.
Takuutapauksetkin vaikka yleensä varaosana maksaa valmistaja, ei se maksa aikaa vaivaa ja lähetyskuluja.
Tämä ei ole mikään valitusvirsi vaikka se siltä kuulostaakin, en ole kyllästynyt näiden vermeiden kanssa painimaan, kivaa tämä homma vielä on ja sitten kun Off-Road rupeaa tuntumaan liian raskaalta työltä- vaihdan ennemmin duunia kun harrastusta!
Saa ehdottaa kohtuuhintaa vaikka GEW8000 12v vinssistä-ilman takuuta? oikeesti saa ehdottaa, tällä hetkellä taitaa halvin netissä ilmoitettu hinta (eri nimitarralla) olla 495e
|
Myymillämme TML vinsseillä on 1 vuoden takuu kattaen valmistus ja raaka-ainevirheet.
Varastosta löytyy heti osat kaikkiin myymiimme vinsseihin joten mahdolliset korjaukset saadaan tehtyä nopeasti. Kyseisiä vinssejä on muuten jo myyty yli 40 kpl eikä vielä ole tullut yhtään korjattavaksi, ilmeisesti ovat toimineet..
life begins at 36"
Edited by - TML on 18/05/2006 17:18:21