Lainaus:
quote:
Ja hiluxin alkuperäinen tehostisko ei kelpaa, miksi? Meillä on Kivisen hilun entinen tehostinsysteemi saanut uuden elämän ja jatkaa erään keltaisen hilun tehostamista edelleen. Enpä siitä mitään vikaa keksi.
Risukeulahilun simpukka kyllä olis jos sellaista halajat.
-Maastoautossa on jäykkä etuakseli-
|
Noo.. Kun on tallin nurkkiin jo pesiytynyt sellainen risukseula Hiluxin (Taron) tehostettu simpukka, sekä Hiacen pumppu. Mulla ei ole Hilussa ollut lainkaan tehostinta ja se nykyinen simpukanraato on mennyt jostain syystä aivan sairaan jäykäksi käännellä, minkä lisäksi tuo nykyinen sektorivarsi on toisesta päästään jo todella väljä ja horo, enkä ole sitä saanut siitä päätypropustaan auki, jotta olis voinut kurkistaa kuulan ja pedin, sekä jousien kunnon..
Eli jos investoisin alkuperäisen tehostimen, niin joutuisin jokatapauksessa ostamaan uuden sektorivarren ja todennäköisesti sen "hevosenkengän".. Ja tuollaisen paketin hinnalla vääntää jo ohjauksen vaikka molempiin päihin autoa ja vielä jää vähän ylikin. <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Eli tämän vuoksi ruinaan ja ruikutan toteuttamiskelpoisia ideoita tuon Crossihässäkän tekoon.
Kiitos ja Anteeksi
Kaivaa se..
www.nalle-offroad.com