Näytä yksittäinen viesti
  #88  
Vanha 12.04.2006, 15:47
Kelaperse Kelaperse ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 16.03.06
Sijainti: Mexico.
Viestit: 1.199
Perusasetus

Lainaus:
quote:kaksi u-profiilia liitetään yhteen siten että sauma jää runkopalkin ylä- ja alapintaan
Hmm, mitenkäs tuo siis on toteutettu, en osaa oikein kuvitella, enkä ole tuota hokannut pakertaessa. Siis ne u-profiilit ei ole symmetrisiä.... vai siis ovat []-muotoisia, ja hitsattu keskeltä kiinni...no tuo kyllä selittää sitä rungon päältä keskeltä porsimista.

Lainaus:
quote:moni ois varmaan vienyt raadon pellonlaitaan viimeiselle lepopaikalle
Ihan tosi? Onko tuo tosiaan noin paha teidän mielestä? Voihan se olla, ehkä sitä ei nyybiyttään tuommoista vielä näe. Minusta kaikki on vielä korjattavissa, eikä enää tehdyn työn jälkeen kannata luovuttaa. Kai mulla vain on ollut se käsitys että kaikki 20 vuotta vanhat autot ovat ruosteessa. Pitäisi ehkä laittaa kuvia niistä hyvistäkin paikoista, jos niitä nyt sattuu löytymään. <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Anyway, kiitokset jälleen kommenteista!

----------------------------------------------------
Antaako ajokunto aiheen ajaa aamulla? Alkoholi poistuu verestäsi hitaasti. Yleensä hitaammin kuin luulet. Arvioi oikein ajokuntosi, jos aiot ajaa.
----
www.students.tut.fi/~koivune3/index.html

Edited by - Kelaperse on 12/04/2006 16:48:01
Vastaa lainaten