Lainaus:
quote:
Olen myšs sitŠ mieltŠ, ettŠ ne jotka tŠŠllŠ valittaa eivŠt ole kisaajia vaan suurimmaksi osaksi porukkaa joka ei koskaan edes uskalla kisoihin lŠhteŠ. Ei kuitenkaan tarvitse toisten harrastusta pilata turhalla suunsoitolla ja huonolla kŠytšksellŠ!
Yli 40 vuotta autourheilua
M
Note! This message was posted anonymously!
|
Niinkuin sanoin mulla ei ole offauksesta juuri mitään kokemusta mutta kilpailuviettiä on. Mistä todisteena että olen osallistunut kolmeen suunnistuskisaan sitten viime kesän kun olin eka kertaa safarilla tms. Olen ollut korkealla prosentilla kisaamassa muuhun offaamiseen nähden. Eli kyllä kilpailen jos se vaan on mahdollista, mielekästä ja järkevää. Siispä sen puolen kehtaan puhua, koska epäilen että harvat ovat lähteneet kisaaman muutaman mettäreissun jälkeen.
En mielestäni soita suuta vaan lähinnä ihmettelen näitä sääntöjä, kun en näköjään tyhmyyttäni ymmärrä niitä. Jos jotkut kokeneet/viisaammat herrat eivät kestä kritiikkiä,arvostelua, muita mielipiteitä tai kehitysehdotuksia niin voi voi. Tai sitten olen sohaissut kepillä asiaa mistä ei saisi puhua<img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle>
Please älkää enää tänne vastatko mulle ettei saa valittaa. Kirjoittakaa yv:nä jotain selkeyttävää tai tulkaa ottamaan hihasta kiinni Talmassa niin jutellaan. Tarjoaan kaffet niille jotka tulee asiasta funtsimaan<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
HJ61-89
SLCK #68