Enpä sitten pahemmin mittaillut kun ei noi "karvatkaan" ole kaikki vielä kuluneet pois kulutuspinnalta eli urasyvyys on käytännössä pysynyt samana.
No kilometrejä ei ole vasta kuin n. 2tkm asfalttipitoista etelän talvea ja yksi metsäreissu. Siviiliajossa en hirveästi viitsi käyttää kun vetelee urissa sen verran reippaasti ja noita jäisiä palteita tuntuu olevan tänä talvena jätetty reilusti pääkaupunkiseudun teille.
Lumisessa Mäntsälässä piti jäisiä, kivisiä mäkiä lukuunottamatta ihan hyvin. Ehkä keli ei ollut raskaalle vakioautolle paras mahdollinen.
Paineet oli vielä hakusessa (1,2=vielä kovat). Ihan ei vielä uskaltanut pudottaa alle yhden kun ei viitsisi ruveta rengashommiin jos lipsahtaa vanteelta.
Lisää sitten taas kun sula koittaa ja alkaa muta roiskumaan <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
|