Juu, pajeroonkin tuosta ohjeistuksesta varmasti joskus on hyötyä. Ehkä vähän ohi aiheen, mutta tuosta vetarin tumpin lukkorenkaan alla olevasta säätölevystä tuli mieleeni, että onko sillä kuinkakin tärkeä virka siellä?
Kun tuossa pajerossa en saanut ko. säätölevyä mahtumaan millään lukkorenkaan alle toisella puolella, niin jätin sen pois. Vetari ei siis tullut tarpeeksi ulos, ainakaan kädellä vetoakselista vetämällä, jotta sen säätölevyn paikallaan ollessa olisi lukkorenkaan saanut paikalleen. Aikaisemmin molemmat säätölevy ja lukkorengas olivat puuttuneet vetarin päästä kokonaan, kun napalukkoja purkaessani havaitsin, että ko. osat olivat tarttuneet napalukon suojakannen sisäpuolella olleeseen rasvaan.

Toisella puolella tätä ongelmaa ei esiintynyt, molemmat osat menivät hienosti paikalleen. Tosin vetareiden päät olivat erilaiset hieman, liekkö toinen joskus vaihdettu.
----------------------------------------------------
Antaako ajokunto aiheen ajaa aamulla? Alkoholi poistuu verestäsi hitaasti. Yleensä hitaammin kuin luulet. Arvioi oikein ajokuntosi, jos aiot ajaa.