Tuli tossa viime viikolla ostettua black&decker pikkurälläkkä. Hintaa oli 32€, mitä en pidä kovin pahana, onhan tuo b&d kuitenkin olevinaan joku merkki.
Tehoa löytyy 900w, ja kone on siihen nähden aika pieni ulkomitoiltaan, voimaa tuntui silti olevan runsaasti, vaikka vähän ensin epäilyttikin.
Kone on tehty 115mm laikoille, mutta vaihdoin ensi töikseni siihen 125mm rällästä laikansuojuksen, mitäs sitä noilla tehoilla pikkulaikkoja käyttämään<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
Nyt on hiukan kertynyt käyttökokemuksia, tuntuisi ihan passelilta koneelta, ainoa mikä epäilyttää on kulmavaihteen "kansi" (siis se mihin kara on laakeroitu) koska se on muovinen. Noh, jos pettää nii täytyy tehtailla metallinen tilalle
24kk takuu, joten sikäli voi aika surutta käyttää...
Note! This message was posted anonymously!