Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 06.01.2004, 12:55
Nalle:n Avatar
Nalle Nalle ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 16.12.03
Sijainti: Sodankylä
Viestit: 1.665
Perusasetus

Pajeroon 33set.. Toiveuntako vain?


Nalle is BÄK!!

Tervehdys kaikille. Nyt on STRO -kirjasta lueskellessa tullut selväksi, että meikäpoika lähtee leimaamaan HoiJakkaan 35:sia.. Nytpä sitten kaverikin pimahti isoihin nakkeihin myös.. Ja kysymys kuuluukin seuraavasti:

Onko 80-luvun lopun Mitsun turpåpätkäNaperoa tuotu Suomeen / valmistettu koskaan esim 31" vastaavilla gummeilla? (33" mielessä) JA.. Onko Mitsuun olemassa Toyotan kaltaista, ulkomaanmurteella kirjailtua ohjevihkosta, josta kyseinen rattaskoko löytyypi vaikkapa valmistajan suosituksena..? Näilläeväin voitais taas alkaa opiskelemaan Rengasnormeja ja hiippailemaan varovaisesti kohti Autokatsastusfirmaa ja jutustelemaan katsastusmiesten kanssa mukavia.

KOOPEE:lla näyttäis olevan kyllä jokin konsti leimata Napero isoille nakeille, mutta kun tuo VÄL´MATKA tonne Helssingin päätyyn on näin talvisin niin pirun pitkä.. Ainakin täältä Rovaniemeltä, eli sieltä, missä kohta on talvi tai ainakin pakkasta ja voipi vaikka ajaa Lynksillä.. Muuten kyllä olis Offivarusteessakin vierailu hyvempi juttu..

Vaan Nalle kiittää ja kuittaa, odottaa vastauksia tai asiattomia kuittailuja ja toivottelee PAREMPAA loppuvuotta..


Eespäin ja vinssillä loput..

__________________
Minulla on huonoja ja hyviä uutisia.. Huonot uutiset on ne, että täällä ei ole mitään muuta syötävää, kuin poronpaskaa.. Hyvät uutiset on ne, että sitä paskaa on paljon.
-Reino Hiltunen, Koe-eläinpuisto
Vastaa lainaten