Juu kyllä niille varmaan uudetkin kelpaa. Se vaan että löytyykö täältä ja ylöspäin maailmaa lukkovanteille sopivat 7,50 jne kumit??? 15" vanteille varmaan on paljon. Mutta jos sitten joutuu uusimaan kaiken niin hintahan on kohdillaan. Valmiit kohtuukuntoiset talvikumipaketit kiinnostavat myös.
Ja eihän toi reissu tuntus seikkailulta ellei alla olisi vanha kunnon Legenda jolla on omia pieniä ominaisuuksia. Itse en pitäisi sitä minään Seikkailuna jos joutus ottamaan uutta mallia olevan Cruiserin jolla on merkkipalvelut joka kylässä. Ajomatka Kapkaupungista Nordkappiin tutuisi ehkä vain hölmöilyltä kun kerran lentokoneella olis ollu jo perillä. Uudessa ei oo hohtoa.
Kyllä sen pitää olla kunnon vanha lintta jota joutuu säätämään matkan varrella. Siinä on seikkailun makua. Merkistä riippumatta. Nyt se säätö sattuu olemaan mallia Talvikumit / kettingit.
-SLCK #28-
<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> x-x-x <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
|