Näytä yksittäinen viesti
  #18  
Vanha 09.01.2006, 15:48
jta jta ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 03.07.05
Sijainti: Kangasala, Finland
Viestit: 170
Perusasetus

Lainaus:
quote:Se oli hienoa aikaa kun anttilan buusteri ja useampi kaiutin oli harvinaisia. Subbareista yms. mitään sillon oltu kuultukkaan. Alpine on kyllä ainakin entis aikojen kovin merkki omasta mielestäni.
Joo, Alpinesta sitä vain haaveiltiin. Pioneer oli kanssa kova merkki.

Mulla oli joskus aikanaan Ladassa 8 kaiutinta ja sen verran vielä vahvistintehoakin ettei ajomelu isommin häirinnyt. Kojelaudassa oli nappuloita kuin avaruussukkulassa kun oli kaksi boosteria taajuuskorjaimilla ja kaikkea muutakin kivaa.

Taisi JVC tehdä niihin aikoihin tuloaan markkinoille jo vähän innokkaammin ja semmoisen sain jossain vaiheessa sitten hommattua soittimeksi. Sitä ennen oli omatekoista keskikonsolia koristaneet mm. Williams, Philips ja Roadstar. Niin ja semmoinenkin laatumerkki kuin Elco, jota taisi myydä Anttila tai joku muu postimyyntifirma.

I fell off the stairway to heaven and now I'm on a highway to hell
Vastaa lainaten