Lainaus:
quote:
Kiinnostusta olisi...
Mitenköhän tuollaisella pikkuBroncolla pärjää siellä?
Mika ainakin on nähnyt auton, ja tietää rengastuksen..
|
Alkaa tuntua jo kertaukselta, mutta eihän siellä mitään vakioautoreittejä ole. Kerta toisensa jälkeen on tullut vakiompia autoja ajamaan.
Viime kerran jäljiltä kuulin, että osa porukasta ei ollut ymmärtänyt, että reitillä voi tulla lommoja ja naarmuja, jopa isompiakin vahinkoja autoon. Tämän takia olen aina yrittänyt vedota rengaskoon kautta autoihin, ettei joku särkisi uutta katumaasturiaan ja syyttäisi järjestäjiä.
Pienillä pyörillä pärjää, jos autossa on vinssi. Jos kuskilla on ns. asennetta ja homma hallussa, niin miksei ilmankin.
Tänään kävin kattelemassa/kävelemässä ajopaikoilla ja lunta oli aika vähän maassa, märkää ja upottavaa oli sitäkin enemmän. Parin viikon päästä voi olla vielä märempää, ehkä jopa lumi maassa.
www.alanmiehet.com #1