Lainaus:
quote:
HobGoblin Kannattaisko ihan koittaa SOITTAA noihin numeroihin....ei kaiki lue niitä tekstiviestä heti.
Note! This message was posted anonymously!
|
Tottakai kannattaa soittaa, se on aina varmempaa kuin tekstiviestittely tai sähköpostailu tai täällä palstalla kirjoittelu.
Saattaahan tosiaan olla että ihmiset eivät välttämättä aina olekaan lukemassa postejaan tai palstaa! <img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle>
Lisäksi voi olla semmoinenkin tilanne että tekstiviestit eivät tulekaan perille, jos onkin vaikka soitonsiirto päällä!
Ja niinkuin täydellinen AMATÖÖRI, eikun Flugfiske,

(ei herneitä!), totesikin, minullahan yhteydet toimivat (lähes) aina moitteettomasti.
Yritin tuoda esille tuolla edellisellä kannustavalla kommentilla semmoista seikkaa että nuo ovat kuitenkin aika vapaamuotoisia nuo Nokian ajot,
tuskin sieltä ketään niska-pers-otteella pois heitetään vaikkei nyt sitten olisikaan etukäteen ilmoittautunut.
Joten ei muuta kuin paikalle vaan tutustumaan ihmisiin, autoihin ja ympäristöön ja sitten tietysti liittymään jäseneksi ja aktiivisesti mukaan kerhon toimintaan!
Ja noiden edellisten lisäksi kannattaa ehdottomasti rekisteröityä omalla nimimerkillä tänne offipalstallekin,
elämä helpottuu ja vastauksetkin saattavat parantua kun kysyjällä on edes jonkinlainen identiteetti, jolle vastata.
Mutta tästähän on jo keskusteltu toisalla...
Ja sitten asiaan ettei mene OT:ksi koko posti.
Kuvia kehiin ajopäivältä, kun itse en harmikseni päässyt. Osuivat nuo syntymäpäiväjuhlat samaan päivämäärään!
Minkälaista maasto oli, nyt kun on ollut ihan riittävän kosteaa viime aikoina, muta varmaan lensi ja kunnolla?
- Isoa kovaa kellon ympäri -