Näytä yksittäinen viesti
  #120  
Vanha 25.11.2005, 01:40
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Sain ilmamäärä mittarin ja auto toimii jotenkuten mutta säädöt on perseellään,lähinnä sytkä,eli kun kaasun nostaa niin keittää perunoita pakoputkessa ja seokset ja tyhjäkäyntikin oli hukassa vähän aikaa.. Ei vaan saanu ketään säätämään sitä,itselläni kun ei ole vermeitä siihen sytkän säätö hommaan..

Kumma juttu kun väänsin tyhjäkäynninsäätöä isommalle niin alkoi jostakin suhina kuulumaan ja CO säätöä piti pyöritellä korvakuulolta niin kone alkoi pelaamaan kun väänsin ilmamäärä mittarista ruuvin kiinni.. Olisko ilmavuoto Jossain??

Tuntuu että auto ei meinaa vieläkään liikkua alta 2000 rpm:n mihinkään eli joutuu painaa tallaa kunnolla liikkumiseen..Ilmeisesti käy niin laihalla..

RR 3.5 V8 Toimiva??
BJ-40 toimiva!!
HJ 60 pitkän kuusen rojekti
Onkos sulla tikru hallussa kaikki nuo ruuvit mitä vääntelet, en Rankesta kyllä paljo tiä mutt toks Paavoa niin ei se seosruuvi ole nuin ratekinen

Note! This message was posted anonymously!
Vastaa lainaten