Lainaus:
quote:
kaikki kunnia kamerakännyköille mutta mutta...mikon ottamat kuvat lienee otettu canon eos 1d mark II rungolla + canonin linsseillä + speedlite salmalla ja tuomon kuvat jollain canonin pokkarilla (g3 tai jotain)
mikolla tuntuu jääneen "pitkä salma" vaihe päälle.....tehokeinona ihan kiva
ekan satsin kuudes kuva....hj:n kori on kierossa juttu...johtuu kyseisestä kameran liikuttamisesta / kääntämisestä sekä hitaasta / pitkästä salmasta. mun mielestä kuvassa oleva hj onkin vehviläisen patrolli.
|
Meinasin juuri sanoa että turhan paljon "taide" kuvia, ihmettelin miksi jokaiseen kuvaan on ympätty "liikkeen" tuntua kun tietää että ei se vauhti kovin kova ole kuitenkaan

connanissa luulisi kuitenkin nopeudet sulkimessa riittävän parempi laatuisten kuvien ottamiseen...
Olisiko tosiaan suljin ollut turhan hitaalla koska salaman täsmäys aika riittää aika nopeisiin otoksiin noissa pro laitteissa.
Meni hieman ohi aiheen tämä höpinä... mutta valokuvaus on yksi harrastuksista ollut jo vuosia.
Gaz-66 ryssän citymaasturi