Lainaus:
quote:
Lainaus:
quote:
Onko kellään lehtijousellisessa Pajerossa 33x12,5-15 kumeja 10" vanteilla alla?? Miten mahtuu noilla vanteilla? Paljonko vanteissa ET???
|
Foorumissa Pasi nimellä oleva kaveri omaa Pajeron (vanhempi koppa) missä on 33/10.5-15 renkaat alla. Tosin mielestäni tuolla kun menee metsään niin kyllä se pitäisi rungolta ainakin korottaa. Ottaa nimittäin vähän väliä kiinni kaariin. Eihän se leveempi rengas tuossa paljoa vaikuta. Levittää lisää sitä ulospäin vaan niin ottaa vielä enemmän kiinni kaariin.
-- Pajero, citymaastureiden aatelia --
Nerd-O
|
Niin siis otta kiinni edessä lokasuojan sisällä ylhäältä, toisella puolen enempi ja toisella vähempi muotoilueroista johtuen. Pitäisi tosiaan korottaa rungolta se pari tuumaa. Takanahan mulla on kierrejouset, eikä ota siellä kiinni mihinkään.
Ja jos jollain konstilla ne 33" saat leimattua, niin määkin tuun sinne konttorille piipahtaan!
--
T: Pasi & Pajero -89 3.0V6 LWB