Viestiketju: Warn Trophy 2005
Näytä yksittäinen viesti
  #13  
Vanha 11.10.2005, 08:00
lantikka:n Avatar
lantikka lantikka ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 21.01.04
Sijainti: Kirkkonummi
Viestit: 1.181
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Heh, niin kauan, ku muistan Warnin ja sitä edeltäneen Finland 24h Trophyn jälkipuintia, on aina ollu murinaa pisteistä ja niiden oikeallisuudesta. Noh helppoa se ei olekkaan, mutta tuollaiset kerroin hommat kuulostaa aikas huonoilta ideoilta tuloslaskennan osalta ja varsinkin kilpailijoiden osalta jos unohdetaan kertoa asia selkeästi ohjaaja kokouksessa.

Asiasta kerrottiin ohjaaja kokouksessa! Ja siitä silloin ei ollut kysymyksiä!Siis toistan kaikki väittivät kuulleensa koska mitään kysyttävää tästä ei ollut! Ehkä ensi vuonna laitamme 1 piste per rasti ja sillä sipuli. sitten ei mutinoita. Heh.

No kattellaan koitetaan parantaa tapojamme.


Kauanko paloi aikaa ja paljonko oli ongelmaa talvieksytyksen kuvin määrätyiden rastien pistelaskuissa??? Voisko samaa ajatella Warniinki, vaikka kilpailijoita onkin paljon enemmän, ku eksytyksessä??????? Ihan siis kehittävänä ideana. Niin ja mun mielestä samat pisteet kaikista rasteista. Ja jos halutaan jotain selvästi erikoisempaa, niin sit esim. sidotut rastit, joiden pistearvo on enemmän, ku tavallisten, mutta ei kuitenkaan aivan poskettomasti enemmän, jotta taktikoinnille jäisi myös varaa.




ps. monesko noista on Kivisen crawler Hifi-Luxor???








<center>---------------------------------------
--Nro 1 in, FORMULA OFF ROAD STANDARD 2005--

www.formula-offroad.fi

</center>

Vastaa lainaten