Ihan hyvä maku jäi reissusta loppujenlopuksi, pidempikin selostus oli mutta sehän hävis just tuonne bittiavaruuteen.
Pe-illalla poksahti kuormurista rengas tulomatkalla. Peteturku, kiitokset neuvoista ja avusta tässä.
Ilmottautuminen hidasta, katsastus nopeeta, yleisö-ek:t hidasta, ruoka hyvää.
Suunnistus alkoi hyvin, otavan pohjoispuolelta kaikki rastit ajelemalla, sitten seuraavalla alueella jumituttiin ennen toista rastia, onneksi 6LPK pelasti meidät kun loppui edestä vinssipuut. Eli todella suuret kiitokset 6LPK ja pahoittelut että vinssi otti itseensä tuossa. Siinä sitte samassa rytinässä karkas 4 hammasta takavälityksestä, eikä uskaltanu ajaa varikolle kun piti niin pahaa meteliä. Kartaani ja toinen vetari pois, sitten varikolle ja vakioperä tilalle. 19:30-2:30 suunnilleen meni tuon jumittumisen ja matkan jatkumisen välillä.
Väliin vähän rastien keräilyä, sitten aamiaista. Aamupalan jälkeen 1,5 yöunet, jonka jälkeen kisaaminen ei niin innostanut enää. Etsittiin alue ja paperikartan mukaan ajeltiin uria ja otettiin rastit mitä nähtiin. Eli pelkästään hauskanpitoa.
Sitten maaliin ja turhaa tuli odotettua arvontaakin, kun ei olis paikalla edes tarvinnu olla. Vaan alkaa tämä tulosten odottelukin jo turhauttamaan pikkuhiljaa, onko ne helmitaululla laskettu kun näin kauan kestää sähköiseen muotoon siirtäminen..
-74 Range, 215cid V8
#4x4@ircnet
|