Kiitokset täältäkin järjestäjille. Risut ja ruusut lappu hukassa jossain eli sitä ei tullut palautettua mutta: Miksei Pe iltana ollut ilmoittautumista 19.30 jälkeen? Tulimme kisapaikalle jotain 20.30. Varmasti 30 autokuntaa olisi halunnut ilmoittauta jo Perjantaina ja La aikataulu ei ehkä olisi silloin venynyt.
Samoin katsastuksia olisi voitu hoitaa alta pois jo illalla joskin tänä vuonna katsastus ei tainnut olla pullonkaula vaan tuo ilmoittautuminen.
Me olimme se autokunta joka soitti kilpailutoimistoon ja kyseli tuota mystistä kerrointa. Vaikutti siltä että sen oli tarkoituskin pysyä salassa kun sitä ei suorastaan heti meinattu puhelimessakaan kertoa. noh selvisi se sitten viimein ja rasteja alettiin hakea hieman eri taktiikalla. Otavan yläpuolla olleet rastit kannatti ehdotomasti hakea kun jokaisella oli kertoimia.
Hyvät kisat oli ja järjestelyt toimi ed. mainutta lukuunottamatta erittäin hyvin. Rastit oli riittävän vaikeita ja niitä oli riittävästi. Vaikka on ollut vähäsateinen kesä niin maasto tuntui olevan kosteampi kuin viimevuonna ja vinssi tarvittiin "helpoillakin" reiteillä.
Muistitko käyttää <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
http://www.petrisimolin.com/ThePalsta/search.asp
Edited by - LaaLaa on 10/10/2005 13:15:27
|